نوآفرینی یک استعداد نیست: ۴ سخنرانی الهام‌بخش TED برای آموزش خلاقیت
شیما مسائلی
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
شیما مسائلی

شیما مسائلی

نزدیک به ۱٫۵ ساله در بلاگِ مدیر نوشته‌های کارآفرینی و مدیریت منتشر می‌کنم. کتاب ترجمه شده اولم با عنوان "فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون" منتشر شده. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید.

آرشیو نوشته‌ها
نوآفرینی یک استعداد نیست: ۴ سخنرانی الهام‌بخش TED برای آموزش خلاقیت
مقدمه: خلاقیت یک استعداد یا موهبت الهی نیست، بلکه نوعی عملکرد است. این جمله خود به خود و از ناکجا از ذهن کسی تراوش نشده، بلکه از تجارب و نتیجه پژوهش ها نشات گرفته است.

آیا در آرزوی یک زندگی خلاق یا هنری هستید، اما نامطمئن‌اید که از کجا شروع کنید؟ خلاقیت یک استعداد نیست، در واقع روزانه با انجام این سه کار آن را به دست می‌آورید. با آموزش خلاقیت می‌توان ابتکار و اشتیاق افراد را در انجام کارها پرورش داد.

آموزش خلاقیت

این مسئله یک مشکل شایع است. زمانیکه بازیگران، نویسندگان و موسیقیدانان معروف را می‌بینیم با خودمان می‌گوییم: “چقدر خوش شانس‌اند که تا این حد خلاق، مشتاق و در کارشان موفق‌اند!”

در این مواقع موضوعی را که باید به یاد بیاورید اینست که آن افراد زمانی درست مانند شما بوده‌اند. آنها هم آرزوها و اهدافی داشته‌اند. با این تفاوت که آنها به کمک اعتماد به نفس برای عبور از موانع خلاقیت به سختی تلاش کرده‌اند.

ایده‌های مختلف را با هم ترکیب کنید و به مرور از کلیشه‌ها فاصله بگیرید

خلاقیت داشتن یا به عبارتی آموزش خلاقیت به معنای این نیست که چرخ را از نو اختراع کنید (اگر چه شروعی بسیار تاثیر گذار است!). اغلب اوقات رمز موفقیت در اینست که دو ایده‌ی موجود را ترکیب کرده و ایده‌ی جدیدی خلق کنید.

به عنوان مثال، ساعت‌های زنگدار قدیمی را در نظر بیاورید. این ایده از کجا آمده است؟ کسی در زمان‌های دور به این فکر افتاده است که ساعت و زنگ را با یکدیگر ترکیب کند. ایده‌ای فوق‌العاده ساده و البته بسیار کارآمد و موفق.

و اما شما… چه ایده‌هایی را می‌توانید ترکیب کنید تا به ایده‌ای مفید و بی‌نظیر برسید؟ این یعنی آموزش خلاقیت.

خود سانسوری را تا حد امکان رها کنید تا بتوانید قوای خلاقیت خود را آزاد کنید

اگر واقعا می‌خواهید خلاق باشید باید محل کار خود را به گونه‌ای سازمان دهید که “تا حد امکان”  بتوان از خود سانسوری پرهیز کرد.

ممکن است افرادی را دیده باشید که می‌گویند در گذشته بسیار خلاق بوده‌اند. آن زمان مربوط به دورانی بوده است که ذهن آنها از نگرانی‌های کاری، مالی و روابط اجتماعی آزاد بوده است. زندگی هنوز صورت جدی به خود نگرفته، پویا و پر از فرصت‌هایی بوده که امکان تقویت خلاقیت را ایجاد می‌کرده است. متاسفانه برای بسیاری از ما گیر افتادن در زندگی کاری ثابت از ساعت ۸-۴ بعدازظهر به طور روزانه آرزوهای ما را در هم شکسته و قوای الهام بخش ما را می‌خشکاند. در نتیجه خلاقیت جای خود را با پیروی و تکرار عوض می‌کند. این مسئله از دیدگاه قوه خلاقیت اصلا جالب نیست.

شما باید فضای کاری خود را به گونه‌ای فراهم کنید که بتوانید حتی‌الامکان قوای خلاقیت خود را پرورش دهید. لازم است زمانی را برای کاوش و جستجو در اعماق ضمیر ناخود آگاه‌تان بگذارنید. اگر چنین عادتی را در خود ایجاد کنید، دیر یا زود حتما ایده‌های خلاق راه خود را برای بروز مجدد پیدا خواهند کرد.

برای شکار بهترین ایده آماده باشید

زمانی که برای پرورش خلاقیت خود تلاش می‌کنید از تعداد ایده‌هایی که در طول روز ممکن است به دهن شما برسند تعجب خواهید کرد. در این مرحله مشکلی که وجود دارد اینست که اگر بلافاصله بهترین ایده را ثبت و ضبط نکنید به احتمال زیاد آن را از دست می‌دهید.

حتما دفترچه یادداشت یا طراحی کوچکی با خود داشته باشید تا به محض اینکه ایده‌ای به ذهن‌تان خطور کرد آن را ثبت کنید. شاید در گذشته چنین تجربه‌ای را داشته باشید بنابراین توجه کنید که ایده‌ها را باید به سرعت ثبت کرد، چرا که لحظه‌ای بعد به کلی از ذهن‌تان پاک می‌شوند.

افراد خلاق همیشه تجهیزات لازم برای ثبت ایده‌ها را، از نوت پد گرفته تا دوربین عکاسی و وسایل ضبط صوت، با خود به همراه دارند. دست کم می‌توانید عادت یادداشت برداری از ایده‌هایتان را در گوشی موبایل و تبلت یا حتی یک دفترچه در خود ایجاد کنید.

“پرورش خلاقیت نیازمند شجاعت است” – هنری ماتیس

اگر اعتماد به نفس پایینی دارید احتمالا به سختی خواهید پذیرفت که شما هم دارای خلاقیت و استعداد موفقیت در زندگی هستید. اما اگر بخواهم دقیق‌تر بگویم گاهی نقشه‌ی راه مشخصی برای پرورش خلاقیت وجود ندارد.

با اینحال خلاقیت مسئله‌ ایست که همه‌ی ما باید تلاش کنیم که درک بهتری از آن داشته باشیم. ایده‌های خلاق و ابتکار عمل عاملی است که شرکتهای مختلف را از هم مجزا میکند. از دیدگاه دانش مدیریت، پرورش فرهنگ خلاقیت در سازمان بهترین شیوه‌ی جذب بازار و مشتریان وفادار است.

اگر تمایل دارید درک بهتری از عملکرد خلاقیت، بهبود سازمان و “چرایی” اهمیت این مسئه برای آینده‌ی مشتریان سازمان داشته باشید، این چهار سخنرانی TED را حتما تماشا کنید:

۴  سخنرانی الهام بخش TED درباره‌ی آموزش خلاقیت

  1. “نابغه‌ی خلاق و گریزان شما”

به منظور آموزش خلاقیت الیزابت گیلبرت (Elizabeth Gilbert)، نویسنده پر فروش کتاب “بخور، نیایش کن، دوست بدار”، در این سخنرانی TED بیان می‌کند که برای خلاق بودن، باید همیشه نگران بود؛ نگران طرد شدن، شکست یا حتی موفقیت.

او درباره‌ی این مسئله صحبت می‌کند که چگونه مردم برای فعالیت خلاق‌تر، فشار زیادی متحمل می‌شوند، درحالیکه اطلاعات ما از رم و یونان باستان نشان می‌دهد که افراد آن زمان چگونه به روشی متفاوت از موهبت خلاقیت بهره می‌بردند. دیدگاه جالب او در این زمینه دلالت بر رویکرد همه‌ی ما در انجام “کارها” و نگرش ما نسبت به مسئولیت‌هایمان دارد. همچنین بیان می‌کند که توقعات غیر ممکن ما از نوابغ و هنرمندان شگفت انگیز است و نیازی ندارد که تلاش کنیم به یک نابغه تبدیل “بشویم“، بلکه همه‌ی ما نوابغی درونمان “داریم“. تماشای این سخنرانی تاثیرگذار را حتما به شما پیشنهاد می‌کنم.

۲٫ “چگونه یک اعتماد به نفس خلاق در خود ایجاد کنیم”

به منظور آموزش خلاقیت، دیوید کلی (David Kelley) در این سخنرانی TED بیان می‌کند که هیچکس برچسب “خلاق” نمی‌خورد بلکه همه‌ی ما خلاق هستیم. اما در طول این مسیر، فرد یا افرادی پیدا می‌شوند که به ما می‌گویند آنچه خلق کرده‌ایم “زشت” یا “افتضاح” است و ما شروع به از دست دادن اعتماد به نفس خود در پرورش توانایی خلاقیت می‌کنیم. تا جاییکه بعضی افراد در جهت تایید این مطلب حتی شروع به دلیل تراشی‌هایی از جمله “خلاقیت در من تعریف نشده است” می‌کنند.

ماموریت دیوید کلی، موسس شرکت بین المللی طراحی IDEO، کمک به افراد در بازایابی اعتماد به نفس خود برای بروز خلاقیت و پرورش همان عاملی است که روانشناس آلبرت باندورا آن را خود- کارآمدی می‌نامد، احساسی که به فرد می‌گوید او توانایی تغییر جهان و دستیابی به اهداف خود را دارد.

نوشته‌های با آنچه می‌خوانید

۳٫ “زمانی‌که ایده‌ها به ژنتیک وابسته می‌شوند”

به منظور آموزش خلاقیت، مت ریدلی (Matt Ridley) در این سخنرانی TED بیان می‌کند که انسان امروزی تنها گونه‌ای از موجودات بوده که به انتقال و تبادل اشیا عادت داشته است. او توضیح می‌دهد که چگونه زمانیکه انسان شروع به داد و ستد و تبادل اشیا بین گروه‌ها و اجتماعات کرد افراد ناگزیر به تخصص گرایی و پیشرفت‌های فرهنگی و تکنولوژی دست پیدا کردند. با استناد به این مطلب، وی بیان می‌کند زمانیکه متخصصان با یکدیگر همکاری کرده و به تبادل اطلاعات می‌پردازند یک “ذهن جمعی” به وجود می‌آید که قادر است دست به خلق ایده‌هایی بزند که ورای تصور ماست.

۴٫ “موفقیت نزدیک است، آن را در آغوش بگیر”

به منظور آموزش خلاقیت، سارا لوییس (Sarah Lewis) در این سخنرانی TED بیان می‌کند که چگونه می‌توان بر موفقیت تسلط پیدا کرد. او باور دارد که تحقق این مسئله در گرو باور افراد در نزدیک بودن به موفقیت است. موفقیت تنها یک رویداد بوده، در حالیکه تسلط و تخصص در گرو تعهد به پیگیری مداوم است. ما به عنوان افرادی خلاق همه روزه در حال ساختن، نوشتن، طراحی و غیره هستیم و اغلب آنها حتی در سطح استانداردهای خودمان نیستند. اما این مسئله به عزم ما در پیگیری مداومی بستگی دارد که ما را در پیشه‌ای متخصص و ماهر می‌سازد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *