در ادامه‌ی توضیحاتی که درباره سئو و فرآیند بازاریابی موتورهای جستجو گفتیم لازم است کمی بیشتر مطالب را باز کنیم. در همین راستا به نقش داده های جستجو در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ و استراتژی محصول پرداختیم. تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کار یا محصولی کار جذاب و پرچالشی است. مزیت فوق العاده‌ی استراتژی دیجیتال مارکتینگ نسبت به شیوه های سنتی اینست که بر خلاف کانال هایی که در گذشته برای تحقیقات بازار به کار گرفته می‌شد تا از طریق پرسشنامه و دیگر ابزارهای این چنینی داده های مورد نظر از رفتار مشتریان به دست بیاید، امروزه آنالیزگرهای داده های جستجو بلافاصله داده‌های مربوط به بازخور رفتار مشتریان را در اختیار شما قرار می‌دهد. این داده ها بعد از آنالیز در تدوین استراتژی محصول علاوه بر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به کار می‌روند. به عبارت دیگر داده های جستجو (search data) به استراتژی دیجیتال مارکتینگ و استراتژی محصول شما کمک می‌کند.

نقش داده های جستجو در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ و استراتژی محصول

سرچ یا همان جستجو ابزاری پایه ای است که مشتریان را به محصولات و به فروشندگان اینترنتی مرتبط می‌کند. موتورهای جستجو نیز بر اساس پروسه ها و الگوریتم هایی تعریف شده‌اند که داده های مربوط به کلیدواژه هایی که میلیون ها کاربر اینترنتی استفاده کرده‌اند شناسایی، جمع آوری و آنالیز می‌کنند. اغلب مواقع کلیدواژه ها بین یک تا حداکثر سه واژه محدود هستند. تنوع کلماتی که بین جستجو کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز ممکن است بسیار زیاد باشد اما اغلب مربوط به توصیف یک موضوع است. به عنوان مثال اگر آمریکایی ها و کانادایی ها بخواهند درباره‌ی مهاجرت به مکزیک برای بازنشستگی جستجو کنند، با انواع و اقسام کلیدواژه هایی روبرو خواهید شد که همه آنها پیرامون عبارت های “مهاجرت به مکزیک”، “بازنشستگی در مکزیک” و غیره خلاصه می‌شود.

موتورهای جستجو به سرعت تمام داده های مربوط به جستجوی کاربران را گردآوری و تحلیل می‌کنند. تا جایی که اگر کسی چند حرف از کلمه‌ای را تایپ کند، موتور جستجو تمام گزینه های پیشنهادی که تکمیل کننده‌ی حروف تایپ شده باشد را به کاربر پیشنهاد می‌دهد. این مسئله نشان می‌دهد که موتور جستجو، تمام داده های مربوط به جستجوهای کاربران را مورد بررسی قرار داده و قابلیت پیش بینی پیدا می‌کند.

استخراج داده های جستجو می‌تواند حاوی اطلاعات مختلفی درباره رفتار مصرف کنندگان باشد. از تحلیل این داده ها می‌توان استفاده کرد تا مقصود و هدف مشتری را فهمید، یا اینکه مشتری دقیقا به دنبال چه چیزی می‌گردد و چه تعداد کاربرانی به دنبال اطلاعات مشابه هستند. سوالاتی از این قسم به همراه سوالات بسیار دیگر از جمله موقعیت جغرافیایی کاربرانی که به دنبال اطلاعاتی خاص هستند و غیره را می‌توان از طریق آنالیز داده های جستجو پاسخ داد. تمام این جزئیات توسط شرکت ها و کمپانی های دنیا برای تولید محصولات و خدمات بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها از این اطلاعات استفاده می‌کنند تا بتوانند ویژگی های محصولات خود را مطابق با انتظارات و نیازهای مشتریان شان سازگار کنند.

کنترل کردن و تاثیرگذاری بر سبک زندگی، اقتصاد و رفتار مشتریان کار پرچالش و متغیری است. بررسی روند تمایلات مشتریان نیز به سرعت از طریق داده های جستجو و تحلیل آنها صورت می پذیرد. از این طریق ویژگی های محصولات و خدمات جدید را می‌توان بر اساس نیازها و الزامات نوین سازگار کرد. علاوه بر اینها داده های گردآوری شده درباره رفتار مشتریان را می‌توان برای تدوین استراتژی های بازاریابی در کانال های سنتی بازاریابی نیز به کار گرفت.

داده های جستجو به شما بینش زیادی درباره مشتری تان، پیشینه‌ی او، عادات، تمایلات و همچنین رفتار او هنگام خرید می‌دهد. این داده ها همچنین درباره موضوع رقابت در بازار نیز اطلاعات خوبی می‌دهند. همچنین درباره اندازه بازار، حساسیت های بازار و مصرف نیز اطلاعات مهمی برای صاحبان کسب و کارها فراهم می‌کند تا از این طریق بتوانند محصولات و خدماتی تولید یا ارائه کنند که انتظارات مشتریان را برآورده نماید. آنها همچنین از طریق تفسیر داده های جستجو می‌توانند به دنبال روش ها و ابزارهایی بگردند که در رقابت، پیشرو باشند. مثلا اگر یک مشتری به دنبال “ارزان ترین” و نه لزوما “بهترین” محصول باشد، شما این را می‌دانید که باید برای رسیدن به چنین انتظاراتی استراتژی محصول خود را چگونه تدوین کنید.

نقش داده های جستجو در سئو

بهینه سازی سئو (SEO) بخشی از بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) است که با استفاده از داده های جستجو و کلیدواژه های مهم، برای وبسایت بک لینک ایجاد کرده و محتوای وبسایت را به گونه‌ای تدوین می‌کند که مشتریان را به سمت وبسایت جلب کند. جدای از این مطلب، مدیران بازاریابی، داده های جستجو را به چشم معدن طلا نگاه می‌کنند چرا که به آنها بینش کاملی از رفتار مشتریان می‌دهد و کمک می‌کند که استراتژی محصول، قیمت گذاری، تبلیغات و توزیع کسب و کار خود را بر اساس نیازهای مشتریان شان تنظیم کنند.

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید