اینفوگرافیک تاریخچه زمانی شرکت آمازون
شیما مسائلی
۱۹ اکتبر ۲۰۱۸
شیما مسائلی

شیما مسائلی

نزدیک به ۱٫۵ ساله در بلاگِ مدیر نوشته‌های کارآفرینی و مدیریت منتشر می‌کنم. کتاب ترجمه شده اولم با عنوان "فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون" منتشر شده. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید.

آرشیو نوشته‌ها
اینفوگرافیک تاریخچه زمانی شرکت آمازون
مقدمه: سرنوشت آمازون بعد از گذشت ۲۴ سال برای تمامی کارآفرینان آموزنده است و جف بزوس در طول رهبری خود تصمیمات درست و اشتباه بزرگ زیادی داشته است.

سرنوشت آمازون بعد از گذشت ۲۴ سال برای تمامی کارآفرینان آموزنده است. در طول تمامی این سال‌ها جف بزوس مدیرعامل آمازون.کام بوده است و در این مسیر پر فراز و نشیب، بدون شک جف سربلند بیرون می‌آید. اگر به بعد مالی موفقیت آمازون نگاه کنیم، جف بزوس سهام‌دار اصلی آمازون ثروتمندترین فرد جهان است. اما همه چیز در بعد مالی خلاصه نمی‌شود!

جف بزوس در طول رهبری خود تصمیمات درست و اشتباه بزرگ زیادی داشته است. همانطوری که در کتاب “فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون” گفته می‌شود، بزوس یک تیم مخفی را برای طراحی کیندل (Kindle) می‌گمارد. با وجود اینکه بسیاری از مدیران شرکت با این تصمیم مخالف بودند، اما بزوس در این مصر بود. نتیجه هم انقلاب بزرگ کتاب الکترونیک در صنعت کتاب بود.

علاوه بر کیندل، آمازون با راه‌اندازی مارکت‌پلیس تحول بزرگ دیگری اجرا کرد. با این تحول همه فروشندگان قادر بودند با کمک آمازون محصولاتشان را اینترنتی به فروش برسانند. اصلی‌ترین استراتژی آمازون و جف بزوس همواره قیمت مناسب است و این قابلیت جدید در راستای ارائه کمترین قیمت به بهترین شکل ممکن عمل کرد.

تلاش دیگر آمازون برای خدمت‌رسانی بهتر برای مشتریان به وسیله سرویس پرایم (Prime) بود. بدون اینکه هیچگونه محاسبات مالی از موفقیت آن وجود داشته باشد و بر خلاف مخالفت شدید مدیر مالی آمازون، بزوس دستور اجرایی شدن سرویس پرایم را داد. مشتریانی که عضو پرایم هستند می‌توانند سفارشات خود را سریعتر دریافت کنند. سریع‌ترین سفارش تحویل داده شده در سرویس پرایم با زمان ۱۴ دقیقه و ۸ ثانیه بوده است!

اگر علاقه‌مند هستید درباره آمازون و جف بزوس بیشتر در کتاب “فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون” بخوانید. در ادامه این نوشته اینفوگرافیک تاریخچه زمانی وقایع مهم در تاریخچه آمازون را بخوانید.

اینفوگرافیک “تاریخچه زمانی آمازون”

نوشته‌های با آنچه می‌خوانید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت بلاگِ مدیر متعلق به شیما مسائلی است | 2018 | Blogemodir.com