آمازون پرایم روز پرایم

شرکت آمازون چطور به خاطر آمازون پرایم ضرر می‌دهد اما همچنان برنده است؟

اوایل نام روز پرایم جمعه سیاه و سپس دوشنبه سایبری بود. بعدها عنوان آن به روز پرایم تغییر کرد؛ برنامه ای تخفیفی که با پرداخت ۹۹ دلار در سال مشتریان را از خدمات آمازون پرایم بهره مند می‌کند. اما شرکت آمازون چطور علیرغم ضرردهی از آمازون پرایم سود می‌برد؟

بیشتر بخوانید
بازاریابی رابطه مند relationship marketing با استفاده از اینترنت

بازاریابی رابطه‌مند (Relationship Marketing) با استفاده از اینترنت

بزرگ‌ترین مزیت اینترنت از منظر بازاریابی رابطه‌مند، ایجاد تعامل با مشتریان است. سازمان‌ها به کمک ابزارهایی مثل ایمیل و چت آنلاین، مبنایی برای ارتباط و جمع‌آوری داده از مشتریان ایجاد می‌کنند. در این نوشته بیشتر با بازاریابی رابطه‌مند آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
مقدمه ای بر تجارت الکترونیک : تعاریف و درک مبانی تجارت الکترونیک

مقدمه‌ای بر تجارت الکترونیک: درک مبانی تجارت الکترونیک

توجه کنید که در هر دقیقه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان با اهداف مختلف به اینترنت متصل می‌شوند. مثلا برای به دست آوردن برخی اطلاعات، جستجو برای محصول یا خدمات، پیگیری اخبار، دانلود موسیقی، خرید آنلاین و غیره. هر فردی به دنبال هدفی است که نیاز او را برآورده کند و مایل است بدون نیاز به تراکنش فیزیکی به هدف خود برسد.

بیشتر بخوانید
راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اصول پنج‌گانه راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی درآمدزا

با توسعه‌ی اینترنت و رشد روزافزون شبکه‌های اجتماعی، دسته‌ی جدیدی از مشاغل به نام کسب‌وکار اینترنتی مورد توجه کارآفرینان قرار گرفته است. اما اصول راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

بیشتر بخوانید
موتور رشد کسب وکار؛ تحلیل کیس Spotify

چگونه استارتاپ اسپاتیفای (Spotify)، موسیقی رایگان را به ارزشی ۱۰ میلیارد دلاری تبدیل کرد؟

ماجرای رشد استارتاپ اسپاتیفای (Spotify) بسیار جالب است. تنها بعد از گذشت شش سال، این شرکت ۱۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد. در همین حین بیش از ۵۰ میلیون کاربر داشت که ۱۲٫۵ میلیون نفر از آنها بابت دریافت خدمات Spotify پول پرداخت می‌کردند. اما این استارتاپ چطور به جایگاهی که امروز دارد، رسیده است؟ در این نوشته به تحلیل عمیقی از المان‌های کلیدی موثر در رشد چشمگیر Spotify می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید
دلایل رشد و تحلیل کسب وکار؛ کیس واتس آپ (whatsapp)

تاریخچه واتس آپ (WhatsApp)؛ پدیده‌ی رشد استارتاپ به کمک استراتژی‌های ضد بازاریابی

فیسبوک در سال ۲۰۱۴، واتس آپ (WhatsApp) را به ارزش ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد. اما قبل از این موفقیت بزرگ بنیان‌گذاران واتس آپ، آنها یک اصل اساسی برای خود مشخص کردند و همیشه سعی کردند به آن پایبند باشند: “نه تبلیغات! نه بازی! نه کلک!”

بیشتر بخوانید
راهکاری جلب اعتماد مشتریان

کسب و کار موفق: راهکارهای جلب اعتماد مشتریان

جلب اعتماد مشتریان کار ساده‌ای نیست؛ چرا که اعتماد به سرعت و از طریق نیرنگ به دست نمی‌آید. شرکت‌هایی که اعتماد مشتریان خود را از دست داده‌اند و احتمالا شما هم مواردی را می‌شناسید، این مطلب را به خوبی می‌دانند.

بیشتر بخوانید
برند کسب و کار: 6 نکته برای ایجاد برند یک کسب و کار موفق از ابتدا

۶ نکته برای ایجاد یک برند موفق از ابتدای کسب‌وکار شما

برندینگ خوب، هسته‌ی مرکزی هر کسب‌وکار موفقی است. اما بیشتر نکاتی که درباره برندینگ یا برندسازی به صورت آنلاین می‌خوانید، درباره‌ی حفظ یا بهبود برند کسب‌وکار شماست. اما اگر کسب‌وکار شما تاکنون برند نداشته است یا اگر به تازگی شروع کرده باشید، چه؟

بیشتر بخوانید