پیش تر درباره نقش اینترنت در بازاریابی و مفهوم تجارت الکترونیک صحبت کردیم، در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی جستجو در گوگل و نقش آن در بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال) توضیحاتی ارائه کنیم. اگر در زمینه بازاریابی تخصص داشته باشید به اندازه کافی با تحقیقات بازاریابی آشنایی دارید. در حقیقت سازمانها سالانه میلیون ها دلار بودجه به تحقیقات بازاریابی اختصاص می‌دهند تا آنجا که می‌توانند رفتار مشتریان خود را پیش بینی کنند. آنالیز تحقیقات بازاریابی و نتایج آن به عنوان ورودی برای توسعه بازاریابی، تبلیغات و استراتژی های فروش لحاظ می‌شود. همچنین کاربرد نتایج حاصل از تحقیقات بازاریابی در تعیین استراتژی طراحی محصولات، استراتژی های قیمتگذاری و زنجیره تامین تاثیر گذار است. بنابراین اگر مسئولیت تدوین و توسعه استراتژی های بازاریابی دیجیتال (استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی) به شما محول شده سوالی که احتمالا در ذهن تان می‌چرخد اینست که “مرحله اول آن چیست؟” جواب این سوال بسیار ساده است. مرحله‌ی اول شناخت مشتریان اینترنتی و به دست آوردن هر اطلاعاتی از مشتری است که ممکن است به درد بخورد.

جستجو در گوگل – شروعی برای درک بازاریابی اینترنتی

اگر اقدامات تمام مشتریان اینترنتی را به دقت بررسی کنیم خواهیم دید که همه آنها از یک اصول پایه پیروی می‌کنند. آنها پشت یک سیستم رایانه‌ای می‌نشینند و با اتصال به اینترنت درباره داده ها یا اطلاعاتی که می خواهند، جستجو می‌کنند. بنابراین جستجو در گوگل یا “سرچ” نقاط شروع و رابط کسب و کار شما با مشتریان تان است. درک رفتار مشتریان در جستجوی اطلاعات، درک از چگونگیِ پروسه‌ی جستجو در گوگل یا سایر موتورهای جستجو و دینامیک های جستجو اولین مرحله در این راستاست.

چنین درکی به شما قدرت می‌دهد که بتوانید مکان تبلیغات و نوع محتوای خود را در وبسایت ها به گونه ای تعیین کنید که در نتایج موتورهای جستجو جزو بالاترین لینک‌ها نشان داده شوید. افراد معمولا برای کسب اطلاعات از دو یا سه لینک اولی که در نتایج جستجو در گوگل نمایش داده می‌شود، استفاده می‌کنند. بنابراین چنین مسئله ای اهمیت بسیاری پیدا می‌کند که وبسایت یا آگهی تبلیغاتی شما در میان اولین سایت‌ها رتبه بندی شود.

درک تمام جنبه های مربوط به روندهای جستجو در گوگل – که در نتیجه تحقیقات بازاریابی به دست می‌آید – تمام اطلاعاتی را که درباره مشتریان و بازار به آن نیاز دارید برای شما محیا می‌کند. شما می‌توانید به کمک عباراتی که کاربران در اینترنت سرچ می‌کنند، روندهای بازار را مشاهده کرده و محصولات و خدماتی را که مشتریان به دنبال خرید آنها هستند، شناسایی کنید. علاوه بر آن از اطلاعاتی که به دست می‌آورید می‌توانید در راستای ایجاد ارتباطات بازاریابی موثرتر با مشتریان تان استفاده کنید. در این صورت است که به جرئت می‌توان گقت که رقابت با شما برای سایر کسب و کارها کار آسانی نخواهد بود، چرا که شما با بررسیِ داده های گذشته به دقت می‌دانید که مشتری تان به دنبال چه چیزی است و برای پیدا کردن آن چه واژه هایی را سرچ می‌کند. از تعداد روزافزون کاربران اینترنتی، باید پذیرفت که تعداد مشتریان بالقوه‌ی بازار هدف شما نیز هر روزه در حال افزایش است. بنابراین مهارتی که به آن احتیاج دارید، تقویت استراتژی جذب موثر کاربران از طریق جستجو در گوگل است تا بتوانید تعداد بیشتری مخاطب را به وبسایت خود بکشانید.

کلمات و عباراتی که کاربران برای جستجوی اطلاعات در اینترنت سرچ می‌کنند در طراحی تبلیغات و استراتژی کل وبسایت شما نقش حیاتی بازی می‌کند. ممکن است فردی به دنبال اطلاعاتی درباره‌ی آخرین مدل یک گوشی موبایل باشد برای اینکار عبارتی مثل “تلفن همراه”، “گوشی هوشمند” یا همراه با نام برندی خاص را جستجو کند. آنالیز چنین اطلاعاتی به ما این سرنخ را می‌دهد که نیازهای مشتریان مان و پروسه تفکر آنها را زمان جستجو در گوگل درک کنیم. این اطلاعات همچنین در بهینه سازی سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو – که در پست های بعدی توضیح خواهیم داد) برای صفحات وبسایت مان و تهیه تبلیغات به شیوه ای که گوگل به راحتی آنها را شناسایی کرد و در بالای لیست نتایج خود نشان دهد ضروری است.

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ چیست

تمام فعالیت های مربوط به مهارت بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی) مربوط به جستجوی اینترنتی است. اساسا دو نوع سرچ اینترنتی وجود دارد، به نام های سرچ ارگانیک (Organic Search) و سرچ بر مبنای پرداخت (Paid search). منظور از سرچ ارگانیک همان جستجویی است که موتورهای جستجو در صفحات وبسایت شما به عمل می‌آورند تا آنها را با توجه به الگوریتم هایی که برای جستجو دارند رتبه بندی کرده و در لیست نتایج جستجو نمایش دهند. از طرف دیگر منظور از سرچ بر مبنای پرداخت، تبلیغاتی است که توسط گوگل نمایش داده می‌شود.

برای اثربخشی یک تبلیغ باید به این نکته توجه کرد که محل تبلیغات بسیار مهم است – به این معنا که تبلیغات به آگاهی مشتریان مان برسند. بنابراین باید در صدر لیست نتایج جستجو در گوگل قرار بگیرید. پس قدم اول در موفقیت یک کسب و کار اینترنتی، درک مبانی جستجو در گوگل و بعد از آن تدوین و توسعه‌ی یک استراتژی بازاریابی اینترنتی است.

در انتهای این مقاله لازم است اضافه کنم که حتما و لطفا دیدگاه‌ها و نیازهای خود را با من در میان بگذارید. به نظر شما درباره‌ی چه مطالبی هنوز صحبت شده است؟ شما به چه مباحثی بیشتر نیاز دارید یا علاقه مندید؟ نظرات یا سوالات شما را – چنانچه در پست‌های آینده پوشش داده نشده باشد – در انتخاب پست‌های بعدی جهت هر چه موثرتر شدن مقالات بلاگِ مدیر منظور خواهم کرد.

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید