شروع داستان بلاگِ مدیر از کجاست؟

شروع داستان؟

شیما مسائلی

مترجم مقالات و کتاب‌های مدیریت و کارآفرینی

تاریخ اولین بروزرسانی نوشته: ۲۰ شهریور ۹۷

ایده شروع این بلاگ در ابتدا بسیار ساده بود. از اوایل فروردین ۹۶ بعد از فارغ‌التحصیل شدن از رشته MBA، تصمیم گرفتم یک بلاگ راه‌اندازی کنم و نوشته‌های منابع معتبر خارجی در زمینه کارآفرینی رو ترجمه و منتشر کنم. از این کار ۲ هدف داشتم. اول مهارت خودم در ترجمه رو اثبات کنم و دوم، نوشته‌های فراوانی که در زمینه‌های مورد علاقه‌ام یعنی مدیریت و کارآفرینی رو مطالعه می‌کردم، گلچین کنم و با ترجمه فارسی برای هم‌وطنانم در بلاگ منتشر کنم. انتشار پست‌ها در بلاگِ مدیر طبق برنامه، بدون وفقه ۶ ماه پیش رفت و با رشد بازدیدکننده‌های سایت، اطمینان برداشتن قدم بعدی رو پیدا کردم.

قدم بعدی بزرگ‌تر از ترجمه و انتشار مقاله بود. ترجمه کتابی که دوست داشته باشم، جدید باشه و به درد خواننده بخوره. بعد از جستجو و تحقیق فراوان به کتاب “The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon” رسیدم. نوشته برد استون ژورنالیست، با قلم داستان‌گونه که هم لذت‌بخشه و هم روایت منصفانه‌ای از داستان آمازون داره. بعد از اینکه کتاب رو خوندم و مطمئن شدم که ترجمه نشده، کار ترجمه رو از شهریور ماه ۹۶ شروع کردم. برآورد اولیه‌ام این بود که در عرض ۶ ماه هم ناشر مناسب پیدا میشه، هم کار ترجمه و ویراستاری تموم میشه و هم مجوز کتاب گرفته میشه و هم کتاب چاپ میشه! در نهایت هم، در ایام نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه ۹۶، کتاب رو رونمایی می‌کنیم.

اما در واقعیت به دلایل مختلف شخصی گرفته تا کاری، اتمام روند آماده سازی کتاب ۶ ماه بیشتر طول کشید، یعنی تا آخر شهریور ۹۷! حالا قراره کتاب رو با عنوان “فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون” در مهر ماه ۹۷ رونمایی کنیم. تا زمان رونمایی کتاب، انتشار نوشته‌های بلاگ به روال گذشته برمی‌گرده و برای جبران مدت غیبت، تعداد پست‌هارو بیشتر می‌کنم.

تاریخ دومین بروزرسانی نوشته: ۱۸ مهر ۹۷

بعد از دو هفته تلاش بی‌وقفه بروزرسانی سایت تموم شد. لوگو، صفحات و نوشته‌ها بازطراحی شدند و متن تمامی نوشته‌ها بروزرسانی شد.

کار مجوز گرفتن کتاب در حال اتمامه و چند نسخه تست هم چاپ شد. از خروجی کار راضیم و امیدوارم هر کسی که این کتاب رو می‌خونه لذت ببره. کمتر از ۱ ماه دیگه هم کتاب منتشر میشه.

در همین حین نوشته‌های جدید منتشر میشه، پس سر زدن به سایت تا انتشار کتاب رو فراموش نکنید.

این وبسایت قراره چی باشه؟

این سایت دو قسمت داره. در بلاگ وبسایت، پست‌های ترجمه شده از منابع خارجی در موضوعات کارآفرینی، مدیریت، روانشناسی کار، رهبری، کسب‌وکار اینترنتی، مارکتینگ و تکنولوژی منتشر میشه. در فروشگاه سایت، کتاب‌های ترجمه شده بنده به فروش میرسه. در برنامه‌های بعدی نوشته، ویدیو، اینفوگرافیک، کتاب و بسته‌های آموزشی جدید منتشر میشه. پس در خبرنامه سایت عضو بشید تا از همه اخبار ما خبردار بشید.

از آشنایی با شما خوش‌وقتم ؛)

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت بلاگِ مدیر متعلق به شیما مسائلی است | 2018 | Blogemodir.com