درباره نجینا

نجینا مادر شاغلی است که همزمان با اداره‌ی شغل تمام وقت خود، دو فزرند کوچکش را بزرگ کرده و در کنار آن چهل پوند (بیش از ۱۸ کیلوگرم) وزن کم کرده است. او تصمیم گرفت که از طریق راه اندازی کسب و کار اینترنتی ،به دیگران هم کمک کند تا بتوانند وزن خود را تغییر دهند، و احساس انرژی و راحتی بیشتری داشته باشند.

نتیجه کسب و کار اینترنتی او

او با راه اندازی کسب و کار اینترنتی – به کمک یک وبسایت – برای انتشار کلید موفقیت خود در لاغری، در کنار دیگر مشغله‌های زندگی، و تعیین برنامه لاغری برای اعضای وبسایتش، طی دو سال، حدود ۱۰ هزار نفر عضو گیری، و به درآمدی ۸۴ هزار دلاری دست پیدا کرد.

“من می‌خواستم که رمز موفقیت خودم را با دیگران در میان بگذارم”

نجینا مادری شاغل است که بعد از تولد دومین فرزندش در کنار کار به عنوان مشاور یک شرکت – شغلی که نیاز به سفرهای ماموریتی دارد – چهل پوند (حدود ۱۸ کیلوگرم) وزن کم کرد. زمانیکه دوستانش از او رمز موفقیت‌اش را می‌پرسیدند، او تصمیم گرفت به آنها کمک کند.

او می‌گوید: “من می‌خواستم به بانوانی که مایل بودند وزن شان را تغییر دهند، و مطابق آن چه آرزو داشتند زندگی کنند، کمک کنم. من می‌خواستم به آنها کمک کنم که وقتی در آینه به خودشان نگاه می‌کنند احساس خوشحالی داشته باشند، کوهنوردی بروند، و راحت باشند.”

او در ابتدا فقط رژیم غذایی‌اش را – که دائما از او سوال می‌شد – با دیگران به اشتراک می‌گذاشت. اما کسی از آن پیروی نمی‌کرد.

کم کم با مطالعه درباره شیوه ارتباط با مخاطبانش یاد گرفت که چطور با آنها صحبت کند، و چطور تمایلات مخاطبانش را بشناسد.

او می‌گوید: “وقتی یاد گرفتم که چطور با زبان خودشان با آنها صحبت کنم، به راحتی می‌توانستم آنها را بفهمم، و ارتباط دوستانه‌تری با آنها برقرار کنم. آنها به من اعتماد می‌کردند، و واقعا مایل بودند با من صحبت کنند.”

زمان گذاشتن

نجینا می‌دانست که مخاطبان این نوع گفتگوها، بازار خاص خودش را دارد. حالا زمان آن رسیده بود که کسب و کار اینترنتی برای خودش طراحی کند – و در ضمن فرصت اشتباه کردن هم نداشت.

او می‌گوید: “من هر هفته برای چند شب به ماموریت می‌رفتم. همینطور وقتی در خانه بودم، به اندازه کافی کار برای انجام دادن داشتم. علاوه بر تمام اینها من دو فرزند کوچک داشتم که دلم می‌خواست هر زمان که کار نمیکردم، با آنها وقتم را بگذرانم.”

او برای اینکه بتواند برنامه‌ای را که در ذهنش برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشت، پیاده کند، لازم بود به برنامه خود با دقت نگاه دیگری بیاندازد و زمانش را بهتر مدیریت کند.

“متوجه شدم که من شب‌ها تا دیر وقت بیدار هستم و کار خاصی در آن زمان انجام نمی‌دهم. به جای آنکه تا دیر وقت بیدار بمانم، تصمیم گرفتم روزانه یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوم، و ۵ ساعت از تعطیلات آخر هفته‌ام را به کسب و کار اینترنتی ام اختصاص دهم. نکته مهم در کار من نظم، و پشتکار در تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی ام و تعامل پیوسته با کاربران آن بود. من هر هفته، قدم به قدم کارها را به جلو پیش می‌بردم.”

او زمانیکه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرد، بعد از یکهفته ۱۰۰ ایمیل کاربری جمع کرده بود و بعد از چهار ماه این رقم به بیش از ۵۵۰ ایمیل رسید.

اولین درآمد ۳۱٫۰۰۰ دلاری

نجینا در سال اول، از طریق وبسایت و ایمیل مارکتینگ فروش داشت.

او در سال ۲۰۱۴ از طریق وبسایتش ۳۱٫۰۰۰ دلار درآمد داشت، اما مقادیر فروش، ناپایدار بود و کسی از برنامه ۱۰ هفته‌ای او آگاه نمی‌شد مگر اینکه عضو وبسایت شود.

“من فکر می‌کردم شیوه‌ی درست انجام اینکار همین باشد، و مردم هم به همین شیوه از من می‌خواستند که برنامه‌های لاغری‌ام را به آنها بفروشم.”

راه اندازی کسب و کار اینترنتی - درآمد وبسایت masalabody.com

“همه چیز تغییر کرد”

نجینا در ماه آوریل ۲۰۱۵ تصمیم گرفت که تغییر کند، و در ایمیل‌هایش درباره برنامه مربی گری خود توضیح دهد.

“من در ایمیل‌هایم به آنها گفتم که برنامه‌ای ۱۰ هفته‌ای برای لاغری آماده کرده‌ام – کسانی که مایلند جزئیات بیشتری بدانند، با من در ارتباط باشند، و سپس نتایج دیگر مشتریان را با آنها در میان گذاشتم.”

در عرض دو ماه، نجینا به اولین درآمد ۱۰٫۰۰۰ دلاری‌اش در ماه رسید. می‌پرسید چطور اینکار را انجام داد؟

“اولین چیزی به ذهنم رسید، کپی برداری در محتوا بود. گمان می‌کردم که نویسنده‌ی افتضاحی هستم، با اینکه تحصیلکرده یکی کالج‌های انگلستان بودم. اما بعدا متوجه شدم که نوشتن، کاری نیست که در کالج یاد بگیرید، شما فقط زمانی می‌توانید نویسنده خوبی باشید که از دیدگاه مخاطبانتان مطالب را بنویسید. امروزه آنقدر با نوشتن خو گرفته‌ام که داستان خودم و بسیاری از افراد را به راحتی می‌نویسم.”

“مثلا در گذشته به جای اینکه انگیزشی مطالب را بنویسم و بگویم “نو می‌توانی اینکار را انجام دهی!” کاملا عاری از هرگونه احساسات فقط می‌نوشتم “فقط X را بخور.””

او از طریق مکاتبه با کابرانش متوجه شد که آنها چه معضلاتی دارند، و یاد گرفت که چطور باید با آنها تعامل کند.

“زمانیکه یاد گرفتم چطور با احساسات دیگران ارتباط برقرار کنم، همه چیز تغییر کرد. آنها هر آنچه می‌گفتم انجام می‌دادند، و به ایمیل‌هایم پاسخ می‌دادند.”

غلبه بر ترس از فروختن

نجینا هرگز متوجه این موضوع نشده بود که چقدر از فروختن می‌ترسد.

“من خودم را از بقیه پنهان می‌کردم و آگاهی از این موضوع نداشتم. دائما به آنها می‌گفتم “من به شما کمک می‌کنم” اما نمی‌گفتم “من یک مربی هستم”. از اینکه آزادانه خدماتم را عرضه می‌کردم، احساس گناه داشتم و گمان می‌کردم که اگر بخواهم چیزی به آنها بفروشم آنها گمان می‌کنند که من می‌خواهم برایشان کیسه بدوزم.”

زمانیکه او بر ترس خود غلبه کرد، هفتگی یک ایمیل فروش برای کاربرانش ارسال می‌کرد.

“من فقط تلاش کردم که ارتباطم را با کاربرانم حفط کنم. من تلاش کردم طرز فکرم را تغییر دهم. به جای اینکه فکر کنم که “من مزاحم دیگران شده‌ام”، دیدگاهم را تغییر دادم. با خودم گفتم که زنان به این موضوع نیاز دارند. آنها به دنبال یک راه حل می‌گردند، و من مسئولم که یکی از راه حل‌های ممکن را به آنها بگویم.”

برنی براون (Brene Brown) پژوهشگر حوزه روابط انسانی در زمینه‌های توانایی همدردی، احساس تعلق، و دوست داشتن است. او در سخنرانی TED مشهور و پربازدید خود با عنوان “قدرت آسیب پذیری” با بیانی گیرا و همراه با طنز، بینش عمیق حاصل از پژوهش اخیرش را بیان می‌کند. وی دیدگاه عمیقتری نسبت به نحوه برخورد با آسیب پذیری انسان و نقاط ضعف ارائه می‌کند. این سخنرانی بیش از ۲۹ میلیون بازدید داشته و تماشای آن را به علاقه مندان پیشنهاد می‌کنم.

چنین ذهنیتی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی لازم است، و برای نجینا ۱۰٫۰۰۰ دلار در ماه درآمد ایجاد کرده است. همانطور که در جدول زیر دیده می‌شود، درآمد کسب و کار اینترنتی او در ماه نوامبر بیش از ۱۵٫۰۰۰ دلار بوده و فروش او را تثبیت کرده است.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی - درآمد وبسایت masalabody.com

درآمد وبسایت نجینا

“زمانیکه سه ماه به طور ثابت ۱۰٫۰۰۰ دلار در ماه درآمد کسب کردم، متوجه شدم که نهایتا راه حل نهایی را پیدا کرده‌ام، و این موضوع احساس آرامش زیادی به من داد. متوجه شدم که این مسیر، قطعا مسیری است که مرا به سمت توسعه کسب و کار اینترنتی ام می‌برد، کاری که آرزویش را داشتم.”

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید