راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازمند سازمانی الکترونیکی است. ما در دوران جالبی زندگی می‌کنیم. تکنولوژی به سرعت و افسار گسیخته در حال پیشرفت است و بر تمام جوانب زندگی کاری و شخصی ما تاثیر گذاشته است. اقتصاد نوین و تکنولوژی جدید به کمک هم امکان ایجاد مسیری تازه برای کسب و کارها فراهم کرده که به تجارت الکترونیک معروف شده است. کسب و کارها برای رقابت در بازار جهانی و سایر رقبای شان تحت فشار شدیدی هستند. اینها در حالیست که مدیریت هم  هر روزه برای رسیدن به سطح جدیدی از توقعات درآمدی و مالی دائما تحت فشار است و باید همواره در فکر روش هایی برای افزایش درآمد و کاهش هزینه ها باشد. کسب و کار اینترنتی درست در زمانی که کسب و کارها برای کاهش هزینه ها و دسترسی به بازارهای بزرگتر، بدون محدودیت مکانی به آنها احتیاج داشتند وارد عرصه‌ی تجارت شده‌اند تا از این طریق بتوانند میدان های جدیدی را برای رقابت ایجاد کنند. شرکت‌هایی محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به فروش رسانده و خدمات مشتریان را آنلاین عرضه می‌کنند با موفقیت توانسته‌اند که رقبای خود را کنار زده و رهبری بازار را به دست بگیرند.

شرکت دل (Dell) با راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از شرکت‌هایی بود که خود را به سرعت با تغییرات تکنولوژی سازگار کرده و از طریق اینترنت گزینه خرید مستقیم برای مشتریان ارائه کرده است. رقابت در بازار کامپیوترهای رومیزی و لپتاپ‌ها با وجود نام های شناخته شده‌ای مثل آی‌بی‌ام (IBM)، لنوو (Lenovo)، اچ‌پی (HP) و غیره بسیار شدید است. با توجه به این که تکنولوژی هر چند سال یکبار در حال دگرگونی است و قیمت ها همواره در حال کاهش هستند، حاشیه سود این شرکت ها بسیار اندک است. در بازاری با این شدت از حساسیت نسبت به قیمت‌ها، فشار تحت کنترل نگه داشتنِ قیمت‌ها همواره روبرو افزایش بوده است. مدل فروش مستقیم شرکت دل به صورت آنلاین یکی از بزرگترین موفقیت‌های استراتژیک این شرکت در چنین دورانی بوده است.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید بدانید که ورود به عرصه‌ی تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی پروسه‌ای به سادگی راه اندازی یک وبسایت و امکان تراکنش های مالی آنلاین نیست. راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی چیزی بیش از استفاده از اینترنت و تکنولوژی برای پاسخگویی به سفارش هاست. کسب و کار اینترنتی نیاز به ایجاد یک ساختار کسب و کار جدید در داخل سازمان دارد. اینکار نیازمند یکپارچه سازی های رو به جلو (Forward integration) و رو به عقب (backward integration) است. برای این منظور لازم است که کارکرد تمام کسب و کارها در سازمان‌ها یکپارچه شده و به تکنولوژی سازمانی ERP تغییر پیدا کند.

با وجودی که تلفیق مدیریت سفارش ها و تراکنش‌های مالی آنلاین مهم است اما مادامیکه صحبت از فروش آنلاین در میان باشد، تمام بخش ها از مدیریت زنجیره تامین تا زمانیکه کالا در زمان تعهد داده شده به درب منزل مشتری تحویل داده شود، باید با شیوه مدیریت جدید سازگار شود. توجه داشته باشید که ممکن است کالا در جایی تولید یا مونتاژ شود در حالیکه مشتری در مکان یا کشور دیگری ساکن است. چنین یکپارچه سازی هایی ممکن است توسط یک شرکت به تنهایی مدیریت نشود. در چنین شرایطی نیاز به همکاری ها و شراکت های چندین تولید کننده در زنجیره تامین می‌باشد. این مسئله همچنین به فرآیندهای یکپارچه سازی، تکنولوژی، نیروی انسانی ماهر و متمرکز نیاز دارد. همینطور نیازمند روابط گسترده از طریق تمام کانال های با شرکای تجاری دارد تا انتقال صحیح و کامل اطلاعات در کنار محصولات فیزیکی به درستی مدیریت شود.

پیاده سازی برنامه و راه اندازی  کسب و کار اینترنتی نیازمند نهادینه کردن و یکپارچه سازی تکنولوژی به عنوان محرکی برای کسب و کار و یهره گیری از فناوری به عنوان خدمات ارائه محصولی بی رقیب است. تلاش چنین کسب و کارهای نیازمند ایجاد یک مدل کسب و کار جدید برای کسب و کارهای الکترونیکی است.

معتقدیم که آموزش و راه اندازی کسب و کار اینترنتی و مهارت مدیریت کسب و کار را می‌توان با مطالعه‌ی داستان های موفقیت و تجربیات شرکت های موفق تجارت الکترونیک آموخت.

چنانچه شما هم مایل به دانستن اطلاعات کاربردی بیشتری از موفقیت کسب و کارهای آنلاین موفق هستید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم: چطور کسب و کاری راه اندازی کنیم که پایدار بماند؟ ماجرای رشد غول تجارت الکترونیک جهان : “آمازون”

همینطور اگر علاقه مند تحلیل های رشد سایر کسب و کار های موفق مثل واتس آپ و اسپاتیفای هستید می‌توانید مقالات تحلیلی ما را در زمینه کسب و کارهای موفق دنبال کنید.

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید