دلایل اضطراب و روشهای درمان اضطراب

دلایل اضطراب و روشهای درمان اضطراب

اگر دائما مضطرب هستید، درمان دارویی نمی‌تواند تنها راهکار شما برای مقابله با اضطراب باشد. برای آرام کردن ذهن تان و اتمام استرس، لازم است با دلایل آن آشنا شوید و راهکارهای مقابله با اضطراب را به صورت برنامه‌ی روزانه خود درآورید.

بیشتر بخوانید
علائم استرس شدید: استرس حاد و استرس مزمن

علائم استرس شدید – استرس مزمن و استرس حاد: کدامیک خطرناک و کدامیک مفید است؟

استرس بر عملکرد و روحیات همه ما تاثیرگذار است. شما هم برخی از علائم استرس شدید را در برخورد با فرزندتان، در محل کار طی یکروز پر مشغله، در یک رابطه پر آشوب یا هنگام مدیریت مالی کسب و کارتان تجربه کرده‌اید. استرس همه جا حضور دارد. علیرغم اینکه تا حدی داشتن استرس برای انجام کارهایمان مفید است، تحمل بیش از حد آن در طولانی مدت عوارض روحی و فیزیکی جدی دارد.

بیشتر بخوانید
تعریف استرس : پاسخ استرس چیست؟ پیش درآمدی بر پاسخ جنگ یا گریز از دیدگاه علم فیزیولوژِی

تعریف استرس: پاسخِ استرس چیست؟

تعریف استرس چیست؟ پاسخ جنگ یا گریز چیست؟ بیایید نگاهی به پاسخ استرس از دیدگاه علم فیزیوژیک بیاندازیم تا بفهمیم وقتی که فردی می‌گوید “استرس دارم” منظور او دقیقا چیست.

بیشتر بخوانید
مهارت نه گفتن: قاطعیت یا پرخاشگری ؟

چگونه قاطع باشیم بدون اینکه نیاز به پرخاشگری باشد؟

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته‌اید که نظر دیگران هم‌راستای نظرات شما نباشد؟ واکنش شما چه بوده؟ آیا سکوت کرده‌اید یا همانطور که آنها نظرشان را می‌گویند، شما نیز نظرات خودتان را گفته‌اید؟ مهارت نه گفتن (قاطعیت اما نیاز بدون به پرخاشگری) مهارت افرادی است که می‌توانند خودشان را رک و راست ابراز کنند، بدون اینکه حقوق دیگران را نادیده بگیرند.

بیشتر بخوانید
تست شخصیت واقعا منجر به تصمیمات استخدامی بهتری می‌شوند؟

آیا تست شخصیت واقعا منجر به تصمیمات استخدامی بهتری می‌شود؟

زمانیکه به دنبال پیش بینی موفقیت شغلی یک متقاضی از روی تیپ شخصیت او هستید، ممکن است مفهوم همبستگی را با رابطه علت و معلولی اشتباه بگیرید. آیا پیچیدگی های شخصیت متقاضیان از طریق سوالات تست شخصیت قابل تشخیص است؟ آیا می‌توان تفسیر عمیق تری از نتیجه تست شخصیت داشت؟ و در نهایت، آیا نتیجه تست شخصیت می‌تواند نشان دهنده عملکرد متقاضی باشد؟

بیشتر بخوانید
مدیریت تعارض: نشانه زورگویی در محل کار

مدیریت تعارض: ۲۰ نشانه‌ی ظریف از زورگویی در محیط کار

اگر تصور می‌کنید که زورگویی‌های محیط کار، کارمندان شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، در اشتباهید. یک نفر از بین هر چهار نفر در محیط کار مورد زورگویی قرار می‌گیرد و در تحقیق دیگری (البته در کشور ایالات متحده آمریکا) نشان داده شد که از بین هر سه نفر یک نفر، محیط کاری را به دلیل زورگویی و تعارض، عذاب آور توصیف کرده است. باور اشتباهی که درباره‌ی زورگویی در محیط کار وجود دارد، اینست که مانند سایر اشکال تعارض، آشکار و عمومی است. بر خلاف این باور اشتباه، زورگویی در محیط کار، سوء رفتاریست ظریف، آهسته و موذیانه که مخفیانه به هدف خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید
زورگویی در محیط کار را چگونه مدیریت کنیم

مدیریت تعارض: زورگویی در محیط کار را چگونه کنترل کنیم؟

اگر احساس می‌کنید که مورد تعرض و زورگویی در محل کارتان قرار می‌گیرید، این احساس ممکن است به معضلی ویرانگر و استرس زا تبدیل شود و سلامت روان شما را تحت تاثیر قرار دهد. ممکن است در مواجهه با آن فرد یا گروه که شما را هدف زورگویی قرار داده‌اند احساس حقارت و اضطراب کنید. اما زورگویی در محیط کار را چطور می‌توان تشخیص داد و چطور می‌توان جلوی آن را گرفت؟

بیشتر بخوانید
خلاصه کتاب: کار عمیق: قوانین موفقیت متمرکز در دنیای پر آشوب

خلاصه کتاب کار عمیق: قوانین موفقیت به کمک افزایش تمرکز در دنیای پرآشوب

کتاب کار عمیق به این موضوع می‌پردازد که چگونه ظهور تکنولوژی، توانایی تمرکز عمیق بر وظایف‌مان را از ما گرفته است و چگونه می‌توان بر این معضل فائق آمد. در این خلاصه کتاب، استراتژی‌های گوناگونی مطرح شده است که به شما کمک می‌کند خروجی کارتان را بهبود داده و از زمان آزاد در اختیارتان نهایت بهره را ببرید.

بیشتر بخوانید

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت بلاگِ مدیر متعلق به شیما مسائلی است | 2018 | Blogemodir.com