نوآفرینی: آیا خلاقیت هزینه دارد؟ بینشی جدید درباره خلاقیت و بیماری‌های ذهنی

نوآفرینی: آیا خلاقیت هزینه دارد؟ بینشی جدید درباره خلاقیت و بیماری‌های ذهنی

نتیجه تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که افراد خلاق و نوآفرین – به خصوص نویسندگان – بیشتر مستعد ابتلا به انواع مشخصی از بیماری‌های ذهنی هستند. پژوهشگر این تحقیق بنیادی درباره دلایل وجود چنین ارتباطی بین خلاقیت و بیماری های ذهنی صحبت می‌کند و به ضرورت بازنگری در پیشفرض‌ هایمان درباره‌ی بیماری و درمان می‌پردازد.

بیشتر بخوانید
افسردگی در ارتباط با خلاقیت و نوآفرینی است

آیا مستعد افسردگی هستید؟ محققان می‌گویند این مسئله در ارتباط با خلاقیت است

هر کدام از ما که افسردگی را تجربه کرده‌ است، تنهایی و توانایی نفس‌گیر افسردگی را در ایجاد احساس سرگردانی و عدم تعلق، به خوبی درک می‌کند. اما علم به ما کمک می‌کند که چیزهایی بیش از خستگی ظاهری را درباره افسردگی ببینیم. افرادی که مغز خلاقی دارند، جهان را به گونه‌ای متفاوت با دیگران تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید
خلاصه کتاب نوآفرینی آدام گرانت (adam grant): افراد ناهمرنگ چگونه دنیا را تغییر می‌دهند

خلاصه کتاب “نوآفرینی: افراد ناهمرنگ چگونه دنیا را تغییر می‌دهند”

افراد نوآفرین چگونه به ایده‌های جدید می‌رسند؟ کتاب نوآفرینی به تعریف مجدد معنای خلاقیت به کمک مثال‌های گوناگون می‌پردازد و بیان می‌کند که چگونه می‌توان با پرورش ویژگی‌های افراد نوآفرین، مانند پایداری، پشت گوش انداختن کارها، شفافیت در بیان، تفکر بحرانی و داشتن چشم انداز، دنیا را تغییر داد.

بیشتر بخوانید
نشانه‌های نارضایتی کارکنان و راهکارهای آن

۷ نشانه نارضایتی کارکنان در محیط کاری

آیا کارکنان شما برای رسیدن به حداقل‌ها تلاش می‌کنند؟ زیاد به ساعت نگاه می‌کنند؟ بی قرارند؟ همه‌ی اینها نشانه نارضایتی کارکنان است. این نوشته را بخوانید تا با نشانه‌های نارضایتی کارکنان آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
کارآفرین درونگرا: چگونه با وجود درونگرایی، کارآفرین باشیم؟

چگونه با وجود درونگرایی کارآفرین باشیم؟

بپذیرید که درونگرایی یک نفرین نیست بلکه اگر بدانید چگونه باید از آن استفاده کنید، یک نقطه قوت محسوب می‌شود.کارآفرینان بزرگ بسیاری در جهان درونگرا بوده و هستند. اینجا درباره‌ کارآفرین درونگرا بخوانید.

بیشتر بخوانید
5 سوالی که شخصیت شناسی افراد غریبه را آشکار می‌کند

۵ سوالی که شخصیت فرد تازه وارد را برای شما فاش می‌کند

از شخصیت شناسی افرادِ غریبه چه می‌دانید؟ بار اولی که “دیگران مهم” زندگی‌مان را به عنوان غریبه ملاقات می‌کنیم، نمی‌دانیم که چه رابطه‌ای با آنها خواهیم داشت. اما آیا واقعا از دفعه اول نمی‌توان فهمید؟

بیشتر بخوانید
مدیریت زمان و برنامه ریزی: آیا هر روز وقت کم می‌آورید؟ اینجا ببینید که کجای کار می‌لنگد

مدیریت زمان و برنامه ریزی: آیا هر روز وقت کم می‌آورید؟ اینجا ببینید که کجای کار می‌لنگد

شما احتمالا به دلیل کمبود وقت، بابت حداقل یکی از این اشتباهات ضد بهره وری زیر احساس گناه می‌کنید و مدیریت زمان و برنامه ریزی درستی ندارید. اگر هر روز وقت کم می‌آورید، اینجا بینید که کجای کار شما می‌‌لنگد.

بیشتر بخوانید