کسی که در حال استفاده از شبکه اینترنت و جستجوی اطلاعات درباره موضوعی خاص است، ممکن است به دلیل انبوه اطلاعاتی که با آن روبرو می‌شود احساس سردرگمی داشته باشد. بعضی افراد می‌دانند مفهوم اصطلاح “بزرگراه اطلاعات” اینست که اینترنت مجموع هزاران شبکه، فناوری، پلت فرم، اپلیکیشن، و برنامه هایی است که در ارتباط با یکدیگر فعالیت می‌کنند تا بتوانند اطلاعات مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهند و شما را قادر سازند که تراکنش‌های مربوط به کسب و کار تان را با موفقیت انجام دهید. در این مقاله می‌خواهیم درباره فناوری های تجارت الکترونیک توضیحاتی ارائه کنیم.

ورود به عرصه‌ی تجارت الکترونیک دیر یا زود برای تمام کسب و کار ها پدیده‌ای اجتناب ناپذیر است. با اینحال تدوین استراتژی های بازاریابی دیجیتال و راه اندازی زیرساخت‌های فنی برای انجام تراکنش‌های مالی آنلاین کار ساده‌ای نیست. این امر مستلزم درک مبانی فناوری های تجارت الکترونیک ، محیط تکنولوژی، مزایا و معایب استفاده از اینترنت، در کنار ایجاد ساختارهایی برای ارائه خدمات پشتیبانی و فرآیندهایی است که از تجارت الکترونیک حمایت می‌کند. دستیابی به چنین درکی نه فقط برای مدیران بازاریابی، بلکه برای تمام صاحبان کسب و کار یک ضرورت به شمار می‌رود، زیرا صاحبان کسب و کار ها کسانی‌اند که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را برنامه ریزی می‌کنند.

فناوری های تجارت الکترونیک

اکثر سازمان‌ها، زیرساخت‌های آی‌تی (IT) مربوط به تجارت الکترونیک را جدا از اطلاعات و سرورهای داخلیِ سازمان نگهداری می‌کنند. تار جهان گستر (World Wide Web) به معنای واقعی مانند “بزرگراه اطلاعات” است، یعنی اطلاعات بسیاری که روی یک سرور در دسترس است می‌تواند به کمک مکانیزم‌های جستجو قابل دسترسی باشد. علاوه بر آن، ابزارهای متعددی در اینترنت وجود دارد که می‌تواند به هکرها کمک کند تا به اطلاعات وبسایت یا سیستم ایمیل سازمان دست پیدا کنند. این در حالیست که سازمان‌ها تمایل ندارند تمام اطلاعات شان را در اختیار همه افراد قرار دهند. فناوری های تجارت الکترونیک در این زمینه، شامل تکنولوژی های متعددی نظیر رمز گذاری (encryption)، فایروال (firewall) و غیره بخش‌های غیر جدایی ناپذیر و ضروریِ طراحی آی‌تی هستند. هر روزه روش‌های جدیدی برای هک کردن، انتشار ویروس‌ها و غیره ابداع می‌شود، و این مسئله سازمان‌ها را مجاب می‌کند که همواره علاوه بر تراکنش‌های مالی شان در سیستم‌های امنیتی آنلاین خود نیز سرمایه گذاری کنند.

محیط اینترنت نه فقط توسط فناوری شبکه های ارتباطی بلکه توسط تکنولوژی های چند رسانه‌ای نیز قبضه شده است. اطلاعات از طریق تمام رسانه‌ها (از جمله صوتی و تصویری) به مشتریان مخابره می‌شود. انتقال و دریافت اطلاعات نیازمند تکنولوژی های زیرساختی و سخت افزاری ارتباطی است. تاکنون توسعه و بهبود نسل ۲G، ۳G، و ۴G اینترنت را از کابل، ماهواره، و وای‌فای به کامپیوترها، گوشی های هوشمند، تبلت‌ها، و دیگر وسایل دیده‌ایم.

این مسئله در مدیریت یک کسب و کار اینترنتی از طریق تبادل ایمیل، ارسال انواع فایل‌ها، و انجام تراکنش‌های مالی آنلاین تاثیرگذار است. در این زمینه از تکنولوژی های متعددی مثل امضای دیجیتال (digital signature) و دیگر پروتکل های رمز گذاری و رمزگشایی (یا کریپتوگرافی) برای تضمین اعتبار فرآیندها و حفاظت از اطلاعات در مقابل مداخله گران اینترنتی استفاده می‌کنند. صحت و اعتبار انجام فرآیندها در کنار امنیت انجام تراکنش های مالی آنلاین ضروری است. سازمان ها از منظر قانونی نیز در ارتباط با وبسایت‌ها و سایر کسب و کار های اینترنتی باید مراقب قوانین مربوط به کپی رایت، حق امتیازها، و حقوق مالکیت معنوی باشند.

ورود به عرصه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای آنلاین نیازمند ایجاد اعتماد در مشتریان است. زمانی که پای تراکنش‌ های مالی آنلاین در میان باشد، امنیت و کمال انجام فرآیند اهمیت زیادی پیدا می‌کند. به عبارت دیگر تمام تراکنش های مالی آنلاین باید بی عیب و نقص انجام شوند. برای این منظور اگر سازمان ها به دنبال جلب اعتماد مشتریان هستند، باید بتوانند امنیت و کمال انجام تراکنش های مالی آنلاین شان را تضمین کنند و دائما از روش‌های به روز استفاده نمایند.

درک تکنولوژی محیط، آکاهی از تهدیدها، سیستم های توانمندتر، و تضمین صحت و اعتبار تراکنش های مالی، مبانیِ تدوین و برنامه ریزی برای استراتژی های بازاریابی دیجیتال است.

مدیران بازاریابی نه تنها با چالش درکِ نیازهای مشتریان اینترنتی و رفتار آنها، بلکه با چالش درک محیط تکنولوژی، تهدیدها و موانع آن نیز روبرو هستند. المان فناوری یکی از اجزای اصلی موثر بر تدوین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است.

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید