شیما مسائلی
آمازون پرایم روز پرایم

شرکت آمازون چطور به خاطر آمازون پرایم ضرر می‌دهد اما همچنان برنده است؟

اوایل نام روز پرایم جمعه سیاه و سپس دوشنبه سایبری بود. بعدها عنوان آن به روز پرایم تغییر کرد؛ برنامه ای تخفیفی که با پرداخت ۹۹ دلار در سال مشتریان را از خدمات آمازون پرایم بهره مند می‌کند. اما شرکت آمازون چطور علیرغم ضرردهی از آمازون پرایم سود می‌برد؟

بیشتر بخوانید
سخنرانی تد : آیا مدارس باعث از رفتن خلاقیت در افراد می‌شوند؟ به همراه متن سخنرانی های تد

آیا مدارس باعث از بین رفتن خلاقیت در افراد می‌شوند؟

یکی از منابع موثق برای دستیابی به اطلاعات و ایده‌های بروز در دنیای کسب‌وکار، بهره‌گیری از اطلاعات سخنرانی تد است. این سخنرانی از کن رابینسون (Ken Robinson) با ۵۲ میلیون بازدید، پربازدیدترین ویدیو در تد (TED) است. یک سخنرانی بی‌نظیر که عمیقا نوع نگاه ما را به یادگیری می‌تواند متحول کند.

بیشتر بخوانید
جعبه‌های آمازون

چطور کسب و کاری راه اندازی کنیم که پایدار بماند؟ ماجرای رشد غول تجارت الکترونیک جهان: “آمازون”

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم که پایدار بماند؟ ناگفته‌هایی از مدیریت کسب و کار آمازون
(این مقاله برگرفته از کتاب فروشگاهی برای همه چیز است)

بیشتر بخوانید
مدیریت تیم: مهارت‌ها، تکنیک ها، و ابزارهای ضروری که برای مدیریت یک تیم به آنها نیاز دارید

تیم سازی: چگونه یک تیم را مدیریت کنیم

خب پس شما به پست مدیریت رسیده‌اید، شاید هم کارآفرین شده‎اید. تبریک می‌گویم! یا شاید هم مسئولیت تشکیل یک تیمِ کاری به شما سپرده شده. در هر حال احتمالا با یک چالشِ حسابی در مدیریت تیم روبه رو شده‌اید! اما چگونه یک تیم را مدیریت کنیم ؟

بیشتر بخوانید
تکنیک‌های ریلکسیشن و درمان استرس: مقدمه‌ای بر انواع تکنیک‌های ریلکسیشن

درمان استرس: تکنیک‌های ریلکسیشن

یکی از بهترین روشهای مدیریت استرس استفاده از تکنیک‌های ریلکسیشن است. تکنیک‌های ریلکسیشن به درمان علائم استرس کمک می‌کنند. چه در افراد سالم و چه افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند، تکنیک‌های ریلکسیشن باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود. به دنبال یادگیری تکنیک‌هایی باشید که خودتان نیز به تنهایی بتوانید در زندگی روزانه از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
دلایل اضطراب و روشهای درمان اضطراب

دلایل اضطراب و روشهای درمان اضطراب

اگر دائما مضطرب هستید، درمان دارویی نمی‌تواند تنها راهکار شما برای مقابله با اضطراب باشد. برای آرام کردن ذهن تان و اتمام استرس، لازم است با دلایل آن آشنا شوید و راهکارهای مقابله با اضطراب را به صورت برنامه‌ی روزانه خود درآورید.

بیشتر بخوانید
علائم استرس شدید: استرس حاد و استرس مزمن

علائم استرس شدید – استرس مزمن و استرس حاد: کدامیک خطرناک و کدامیک مفید است؟

استرس بر عملکرد و روحیات همه ما تاثیرگذار است. شما هم برخی از علائم استرس شدید را در برخورد با فرزندتان، در محل کار طی یکروز پر مشغله، در یک رابطه پر آشوب یا هنگام مدیریت مالی کسب و کارتان تجربه کرده‌اید. استرس همه جا حضور دارد. علیرغم اینکه تا حدی داشتن استرس برای انجام کارهایمان مفید است، تحمل بیش از حد آن در طولانی مدت عوارض روحی و فیزیکی جدی دارد.

بیشتر بخوانید