خب پس شما به پست مدیریت رسیده‌اید، شاید هم کارآفرین شده‎اید. تبریک می‌گویم! یا شاید هم مسئولیت تشکیل یک تیمِ کاری به شما سپرده شده. خب پس با یک چالشِ حسابی در مدیریت تیم روبه رو شده‌اید!

به هر حال، چه تیم شما تا الان تشکیل شده باشد، چه مسئولیت شما تشکیل یک تیم کاری باشد، سوال اینست که از اینجا به بعد باید – برای مدیریت تیم – چه کنید؟

مهارت های مدیریت تیم

به منظور ارائه راهکارها، تکنیک ها و ابزارهایی برای آموزش مهارت مدیریت تیم، در این مقاله – و مجموعا این سری از مقالات – به تعدادی از نکات کلیدی نگاهی انداخته که اگر قرار باشد یک تیم کاری پیشرفت کند و به موفقیت برسد، لازم است مدیر تیم به آنها عمل کند. این مجموعه، نکاتی از انتخاب درستِ اعضا و تقسیم وظایف گرفته، تا نحوه ارتباط با اعضا، بهبود عملکرد و انگیزش آنها را در برمی‌گیرد. همچنین بعضی از اشتباهات رایج مدیران تازه کار را که باید از آنها در مدیریت تیم اجتناب کنید، پوشش می‌دهد.

مطالب مهم، باید قبل دیگر مطالب مورد توجه قرار بگیرند

اما قبل از بیان نکات مدیریت تیم، بد نیست چند تعریفِ مهم ارائه کنیم. دقیقا مدیریت چیست؟ و مدیریت چه تفاوتی با رهبری دارد؟

بهترین شروع برای چنین بحثی، سخن وارن جی بنیس (Warren G Bennis) است که می‌گوید: “رهبران کسانی هستند که کارهای درست را انجام می‌دهند؛ اما مدیران کسانی هستند که کارها را درست انجام می‌دهند.” وظیفه یک رهبر شامل تعریف یک چشم انداز قانع کننده از آینده، ارتباط برقرار کردن با آن چشم انداز، و کمک به دیگران برای درک معنای چشم انداز و رسیدن به آن است. از طرف دیگر، وظیفه یک مدیر، اطمینان حاصل کردن از این مسئله است که چشم انداز، به طور اثربخش و موفقیت آمیزی در حال تحقق است.

البته این دو نقش هم پوشانی هایی دارند – و اگر بخواهید سازمان کاملا اثربخش عمل کند، هر دو نقش باید اعمال وظیفه کنند. با اینحال، تمرکز این مقاله بر مهارت‌ها و مسئولیت‌های مربوط به مدیران است، و همینطور ابزارهایی که آنها برای مدیریت تیم در اختیار دارند. در نهایت، اهمیتی ندارد که چقدر به دیگران برای تحقق چشم انداز آینده انگیزه می‌دهید، زمانیکه پای عمل به میان می‌رسد، باید در مدیریت تیم خود شفافیت کامل داشته باشید.

ضرورت تقسیم وظایف

به منظور مدیریت تیم، اولویت اول هر مدیر تقسیم وظیفه است. درست است که اگر خودتان فرد با مهارتی باشید، بخش زیادی از کارها را می‌توانید انجام دهید؛ اما اگر حمایت یک تیم را پشت سر خود داشته باشید، بسیار بیشتر از آن می‌توانید جلو بروید: به همین دلیل است که وظایف را باید اثربخش تقسیم کنید!

موفقیت در تقسیم وظایف با تخصیصِ مسئولیت‌ها به افراد شروع می‌شود، بنابراین برای مدیریت تیم، پیش از همه لازم است، نقشها و اهداف تیم تان را برایشان توضیح دهید. بهترین راه برای اینکار تدوین یک منشور تیمی است (team charter) که در آن هدف تیم و چگونگی رسیدن به هدف نشان داده شده باشد. اینکار نه تنها باعث آمادگی تیم برای شروع کار می‌شود، بلکه اگر تیم از مسیر خود خارج شود، می‌توان آن را به سمت هدف برگرداند.

تنها آن زمان است که می‌توانید درباره‌ی مهارت‌ها، تجربیات و شایستگی‌های اعضای تیم تان فکر کنید، و افراد مناسب را برای مسئولیت‌ها انتخاب کنید.

انگیزش اعضای تیم

دو رویکرد انگیزشی متفاوت برای انگیزش کارکنان به نام تئوری X و تئوری Y وجود که به فرضیات اساسی شما درباره افراد تیم تان بستگی دارد – در مقالات آینده به طور مفصل درباره تئوری X  و تئوری Y توضیح خواهم داد. اگر باور دارید که ذاتا فرد تنبلی هستید، در واقع به تئوری X باور دارید؛ اما اگر باور شما اینست که عمده ی افراد مشتاق و علاقه مند کارند، آن وقت به تئوری Y تمایل دارید. اطمینان حاصل کنید که کاملا درک مناسبی از این دو تئوری به دست آورده‌اید – رویکرد این دو تئوری بنیانِ موفقیت شما در انگیزش اعضای تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از هر رویکردی که مناسب دیدید استفاده کنید. تفاوتی نمی‌کند که کدام رویکرد را انتخاب کنید، مهم اینست که به خاطر داشته باشید زمانیکه پای انگیزش به میان می‌آید، افراد مختلف نیازهای مختلفی دارند. برخی افراد خود انگیز هستند – به این معنا انگیزه های درونی آنها را پیش می‌برد – در حالیکه سایرین، اگر نظارت مدیریتی روی آنها نباشد، عملکرد پایین تر از متوسط نشان می‌دهند. درباره اینکه چطور هر دو دسته از افراد را باید مدیریت کرد، در مقالات آینده بیشتر توضیح خواهم داد.

سوزان کین (Susan Cain) در سخنرانی TED خود بیان می‌کند که در فرهنگ‌هایی که روابط اجتماعی و تعاملاتارزش محسوب می‌شوند، درونگرایی مشکل و بعضا خجالت‌آور است. اما او در این سخنرانی تاثیرگذار این باور را بهچالش کشیده و بیان می‌کند که درونگرایان منابع استعدادها و توانمندی‌های بسیاری برای جهان ما هستند، و تنها باید مورد حمایت و تشویق قرار بگیرند. تماشای این سخنرانی پربازدید را به پیشنهاد می‌کنم.

با ادامه این سری از مقالات درباره مدیریت تیم و تیم سازی همراه ما باشید.

نوشته خوبی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید